Tıp Eğitimi Çalışma Kolu

Ulusal Tıp Eğitimi Takımı

ULUSAL TIP EĞİTİMİ TAKIMI

Saygıdeğer Konuşmacılarımız ve Sevgili Katılımcılarımız,

Türkiye’deki 30.000’den fazla Tıp Öğrencisini temsil eden, 8 yıldır deneyim ve zorluk dolu yolları başarıyla aşmış ve adeta tıp dünyasına ışık saçan alanlarının en iyisi kıymetli doktorlar ile bir araya geldiğimiz Türk Tıp Öğrencileri Birliği Tıp Eğitimi Çalışma Kolunun en büyük projelerinden biri olan “9.Tıpta Kariyer Günleri” adına bu yazıyı sizlerle paylaşıyor olmak bizim için büyük bir gurur.

Tıp eğitimi, gelecekteki sağlık sistemlerinin temelini oluşturmak, toplumun değişen ihtiyaçlarını karşılamak için gereken beceri ve bilgiyi sağlamaktaki anahtar noktadır. İyi hekimler yetişmesinin yegane yolu aldığımız tıp eğitiminin kalitesidir. Bununla birlikte Tıp Eğitimi yalnızca mezuniyet öncesinden ibaret değildir. Tıp Eğitimi süreklidir, mezuniyet öncesi ve sonrası Tıp Eğitimi birbiriyle iç içe geçmiştir.Tıpta Kariyer Günleri Projesinin de odak noktası aslında buradan başlamaktadır. Hekim kimliği, alınan eğitimlerden öte bir noktada sosyokültürel bileşenlerin ve deneyimlerin bir bütünüdür. Hekim kimliğinin doğası gereği yalnızca hastane ortamında kalamamasından dolayı bizlerin bir parçası haline gelmektedir. Bu bilinçte olarak, hayatımızı nasıl ve hangi alanda ilerletirsek topluma ve kendimize en faydalı halimize ulaşırız sorusuna cevap olarak bizler bu projeyi devam ettirmekteyiz.

Doğru planlanmış bir kariyerle, mesleğini en üst düzeyde icra eden ve mutlulukla dolu bir yaşam süren hekimlerin yetişmesi, sadece sağlık sektörünü değil, tüm toplumu olumlu yönde etkiliyor. İşini tutkuyla yapan hekimlerin varlığı, hastaların en kaliteli sağlık hizmetine erişimini ve en mükemmel şartlarda tedavi olmalarını sağlıyor. Bu sebeple, projemizin temel amacı, geleceğin tıbbi liderlerinin doğru yönlendirme ve ilhamla en yüksek potansiyellerini keşfetmelerine yardımcı olmaktır.

Sizlerin heyecan verici katılımıyla, bu etkinliğin büyüleyici atmosferini birlikte oluşturacağımızı bilmek bizi ayrıca mutlu ediyor. Tıpta Kariyer Günleri'nde bir araya gelerek, birbirimizden öğrenmek, birlikte büyümek ve tıbbın geleceğine yön verecek önemli adımlar atmak için gün saymaktayız.

Bu sene Ulusal Tıp Eğitimi Takımı ve Tıpta Kariyer Günleri Proje Takımı olarak 9. Tıpta Kariyer Günleri’nde sizlerle buluşmak adına sabırsızlanıyoruz!

Ulusal Tıp Eğitimi Takımı Adına, 

Asya Soylu

Ulusal Tıp Eğitimi Direktörü

 

TKG Takımı

Tıp, sadece bilgi ve becerilerin öğrenildiği bir meslek değil, aynı zamanda tecrübelerin paylaşılarak zenginleştiği bir yolculuktur. Tıbbi bilgi ve deneyim, birbirimizle paylaşıldıkça değer kazanır ve bu paylaşım, mesleğimizin ilerlemesine katkıda bulunur. Tıpta Kariyer Günleri de şimdinin deneyimli hekimleri ile geleceğin hekim adaylarının bu paylaşımı en keyifli şekilde gerçekleştirmesine olanak sağlayan eşsiz bir etkinlik niteliğindedir. Birbirinden kıymetli ve alanının en iyi hocalarımızın kariyerlerindeki ışığı genç zihinlere aktaracağı ve onlara birer ilham kaynağı olacağı bu etkinliğimiz mesleki gelişimlerine katkı sağlamak isteyen her bir tıp öğrencisine oldukça fayda sağlamaktadır. Bu faydayı sıra arkadaşlarıma gelecekteki meslektaşlarıma en güzel şekilde sağlamak, onların iyi birer kariyer planıyla mutlu hekimler olmalarına katkıda bulunacak olmak benim bu görevdeki motivasyon kaynaklarım olmuştur.

9. Tıpta Kariyer Günleri koordinatörü olarak, bu değerli etkinliğin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum ve gelecekteki kariyerlerimize ışık tutacak bu muhteşem etkinliğimizde hepinizi görmek için sabırsızlanıyorum.

9. Tıpta Kariyer Günleri Proje Takımı Adına,

Nurevşan Tuğçe Özkan

9. Tıpta Kariyer Günleri Proje Takımı Koordinatörü