Tıp Eğitimi Çalışma Kolu

.

ULUSAL TIP EĞİTİMİ TAKIMI

En iyi hekimler olmak uğrunda çıktığımız, geleceğimize dair adımlar atmakta olduğumuz tıp eğitimi sürecimizde doğru yönlendirmelerle adımlarımızı sağlamlaştırmanın ne denli önemli olduğunun bilincindeyiz. Bu süre zarfında tecrübe aktarımından yararlanamayan tıp fakültesi öğrencilerinin ilerideki mesleki hayatlarında yanlış seçimlerinden dolayı nasıl mutsuz olduklarını maalesef ki çokça görmekteyiz. Tıpta Kariyer Günleri, ‘Mutsuz hekim mutsuz hasta demektir.’ ana fikrinden yola çıkarak tıp fakültesi öğrencilerini doğru bir geleceğe hazırlamak gayesiyle bu süreçte onlara ışık tutan bir projedir. Tıpta Kariyer Günleri, bugüne kadar binlerce tıp fakültesi öğrencisinin kendi yol haritasını çizmesini sağladı. Bu anlamda etkinliğimiz; katılımcılarına çok çeşitli uzmanlık dallarında veya uzmanlık haricinde farklı bir alanda kariyer yapmış, mesleklerini severek icra eden başarılı hekimlerle söyleşi fırsatı sunar. Mezuniyet sonrası yurt içi ve yurt dışındaki kariyer seçeneklerinin derlendiği sunumlar yapılır; katılımcılar TUS, USMLE ve Avrupa’da uzmanlık, mecburi hizmet ve askeri hekimlik gibi konularda da bilgilendirilir ve sorularını sorma fırsatı bulur. Tıpta Kariyer Günleri, altı senelik tıp eğitimi sürecini verimli geçirmek ve kariyerini erkenden çizmek isteyen her tıp öğrencisi için oldukça yararlı bir platformdur.

Bundan yıllar sonra geleceğin hekimleri olarak yüz binlerce hayat kurtaracak umut dolu hekim adaylarımıza ‘bir gün ben’ dedirtecek, bu yolları ilmek ilmek işlemiş çok kıymetli ve en büyük örneklerimiz olan hocalarımıza da ‘bir zamanlar ben’ dedirtecek bir buluşmada görüşmek üzere.

Ulusal Tıp Eğitimi Takımı Adına, 

Gökçen Mumcuoğlu

Ulusal Tıp Eğitimi Direktörü

 

.

8. TIPTA KARİYER GÜNLERİ PROJE TAKIMI

Bu kutsal mesleğe adım adım ilerlediğimiz tıp öğrenciliği kariyerimizdeki en büyük lütuflardan birisin Tıpta Kariyer Günleri! Hayatta her zaman “tecrübe” kavramının en önemli şey olduğuna inanırım. Çünkü tecrübe; daha önce bir durumda bulunmamış kişinin, sanki o durumu yaşamışcasına hareket etmesini sağlayan ve yol gösterici olan bir kavramdır. Bu yüzden kariyerimizle ilgili bizim yollarımızdan geçmiş kişilerin tecrübelerini dinlemek, kendi kariyerimizi daha doğru ve net çizgilerle belirlememize katkı sağlar. Aynı zamanda bu yolda edindiğimiz tecrübelerden de başka bir kişinin faydalanmasını sağlamak, geleceğimiz adına yapabileceğimiz en büyük yatırımlardan biridir diye düşünüyorum. Her fırsatta birbirinden değerli hocalarımın tecrübelerini dinlemek, benim için hep ayrı bir keyif olmuştur. Şimdiyse bu değerli hocaları bir araya getirip yüzlerce tıp öğrencisinin sonsuz kariyerlerindeki başlangıca vesile olmak, benim için paha biçilemez bir gururdur. Kariyerin sonu olmaz; insanla beraber yaşar ve gelişir, fakat insan öldüğünde kariyer ölmez. Hâlâ kendisinden söz ettirir, gelecek nesillere meşale olur, yollarını aydınlatır. 

Tıpta Kariyer Günleri koordinatörü olduğum için şeref duyuyorum. Hepimizin geleceğine yeni ufuklar katacağı 8-9 Nisan tarihlerinde görüşmek dileğiyle…

8. Tıpta Kariyer Günleri Proje Takımı Adına,

Altuğ Şenol

8. Tıpta Kariyer Günleri Proje Takımı Koordinatörü